Strona główna
Warsztat
Tutaj jesteś

Jaką pneumatykę znajdziemy w warsztacie?

13 marca 2023 pneumatyka w warsztacie

W warsztacie samochodowym nie może zabraknąć narzędzi, które ułatwiają i usprawniają pracę. Chodzi przecież o to, aby obsłużyć klienta sprawnie, a przy okazji profesjonalnie naprawić usterki. W warsztacie nie może przede wszystkim brakować pneumatycznych urządzeń, które są niezastąpione.

Narzędzia do warsztatu samochodowego

Klucze dynamometryczne, wkrętaki udarowe, pneumatyczne szlifierki oscylacyjne – te narzędzia należą do typowych akcesoriów warsztatowych i ciężko jest sobie wyobrazić dobry warsztat i dobrego mechanika bez takiego sprzętu. Oczywiście to nie wszystko, co jest niezbędne do wykonywania prac. Pneumatyczny klucz udarowy, sprężarka tłokowa i wiele innych urządzeń jest niezastąpionych, aby bezpiecznie pracować.

Podstawowy sprzęt narzędziowy

W obecnych czasach można kupić sprzęt do warsztatu samochodowego praktycznie wszędzie. Są urządzenia nieco tańsze, które nadają się do przydomowego warsztatu, a także profesjonalne, które powinny być używane komercyjnie. Specjalistyczne narzędzia są niezastąpione w codziennej pracy i żaden mechanik nie wyobraża sobie pracy bez sprężarki tłokowej czy pneumatycznego klucza udarowego. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno zestawów, w których znajdują się wszystkie rozmiary i rodzaje kluczy.

Przydatne narzędzia, które ułatwiają i przyspieszają pracę

Każdy, kto chce chronić swoje plecy, powinien skorzystać z wózka do montażu kół. Dzięki temu mechanik oszczędza sobie wysiłku i może chronić kręgosłup przed przeciążeniami. Za pomocą wózka do montażu kół można bez większego wysiłku ustawić koło bezpośrednio w miejscu, w którym ma być zamontowane. Prasa warsztatowa (zwana również prasą hydrauliczną lub prasą gnącą) idealnie nadaje się do gięcia, wyrównywania i prasowania stali i innych materiałów. Prasy warsztatowe nadają się szczególnie do tłoczenia śrub, łożysk, wałów i innych elementów mechanicznych – to obowiązkowa pozycja każdego profesjonalnego warsztatu.

Wydajna sprężarka

Aby skutecznie korzystać z narzędzi pneumatycznych w warsztacie, niezbędna jest przede wszystkim sprężarka o wystarczającej wydajności. Zaleca się stosowanie sprężarki tłokowej zasilanej elektrycznie, ponieważ najlepiej nadaje się ona do pracy przerywanej w warsztacie. Sprężarki tłokowe są obecnie oferowane jako jedno- lub dwustronnego działania, bezolejowe lub smarowane olejem i z różną liczbą cylindrów w różnych konfiguracjach. Wybór odpowiedniej sprężarki tłokowej jest zasadniczo uzależniony od zastosowania. Dla tych, którzy potrzebują sprężonego powietrza tylko do napełniania opon lub czyszczenia elementów obrabianych, w większości przypadków w zupełności wystarczy mała, niedrogia, mobilna sprężarka tłokowa jednocylindrowa ze złączem 230 V.

Wysokiej jakości narzędzia pneumatyczne

Narzędzia pneumatyczne są tańsze w zakupie i konserwacji w porównaniu z elektronarzędziami tej samej kategorii wydajności. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby były to urządzenia wysokiej klasy, które sprostają codziennym zadaniom w warsztacie samochodowym. Tylko wówczas będzie można pracować wydajnie, a klienci z pewnością wrócą do takiego zakładu.

Redakcja autonaczas.net.pl

Dzielimy się zdobytym przez lata doświadczeniem i wiedzą o samochodach i motoryzacji. Znajdziesz też u nas wiele ciekawostek motoryzacyjnych i porad dotyczących lifestyle'u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

pneumatyka w warsztacie
jak chronić metal przed korozją

Jesteś zainteresowany reklamą?