Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś

Gadżety motoryzacyjne – przydatne akcesoria do samochodu

25 lipca 2022

Wygoda i komfort jazdy to elementy, które są niezwykle istotne w trakcie podróży samochodem. Im dłużej jeździmy, staramy się coraz bardziej ułatwiać sobie życie. W związku z tym odkrywamy nowe gadżety motoryzacyjne, które z pewnością ułatwią i poprawią komfort jazdy. O to lista kilku bardzo przydatnych akcesoriów do samochodu.

Wideorejestrator samochodowy

Wideorejestrator to szerokokątna kamera samochodowa. Swoim zasięgiem obejmuje duże pole widzenia. Urządzenie nagrywa wszystko to, co dzieje się na drodze. Jest to niezwykle przydatny gadżet motoryzacyjny, który pomoże nam w razie nieprzyjemnych sytuacji na drodze. Niestety czasami zdarzają się stłuczki lub wypadki, kamera samochodowa w takim przypadku niezwykle ułatwi rozwiązanie sprawy. Pomoże dojść do tego, po której stronie leży wina i ustalić kwotę odszkodowania. Mimo że kolizje drogowe są bardzo nieprzyjemne, to niestety zdarzają się, dlatego warto być przygotowanym na każdą ewentualność.

Zestaw głośnomówiący

Rozmawianie przez telefon, kiedy prowadzimy samochód, jest bardzo nieodpowiedzialne i karane mandatem. Mówimy oczywiście o prowadzeniu rozmów, trzymając telefon przy uchu. Dlatego świetnym rozwiązanie, będzie zestaw głośnomówiący. Na rynku jest ogromny wybór wielu modeli, które mogą być rozszerzone o dodatkowe funkcje np. GPS lub zestawu muzycznego. Warto rozważyć zakup tego urządzenia, ponieważ zapewni komfortowe rozmowy, które nie niosą ryzyka wypadku. 

Uchwyt na kubek

Wśród gadżetów do samochodu nie mogłoby zabraknąć wszelkich rodzajów uchwytów. Kiedy w samochodzie nie ma fabrycznego miejsca na kubek, warto zaopatrzyć się w specjalny uchwyt. Zapewni on wygodę i łatwy dostęp do kubka z ulubionym napojem. Często w podróżach towarzyszy nam pośpiech i wielu kierowców trzyma kubek między nogami. Jest to mało wygodne, a napój może łatwo się wylać. A w przypadku kiedy jest to gorąca kawa lub herbata jest to bardzo nieprzyjemne i niebezpieczne. Dlatego zakup uchwytu na kubek jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto uwielbia, wygodnie, spożywać napoje w samochodzie. 

Uchwyt do telefonu

Kiedy mówimy o uchwytach, które posłużą nam w samochodzie, nie możemy zapomnieć o uchwycie na telefon. Korzystanie z telefonu podczas jazdy jest surowo zakazane. Dlatego, jeśli chcemy wygodnie ustawić nasz telefon, z pomocą przyjdą nam profesjonalne uchwyty. Smartfony posiadają wiele funkcji, np. mapy. Wygodnie zamocowany telefon może posłużyć za nawigację i komfortowo i wygodnie prowadzić nas do celu. 

Gadżety motoryzacyjne – podsumowanie

Gadżety motoryzacyjne to świetna opcja, która poprawi komfort i wygodę naszej jazdy. Często same akcesoria podnoszą poziom naszego bezpieczeństwa i dzięki nim może skupić się bardziej na samej jeździe. Często w starszych modelach samochodów, które są gorzej wyposażone niż nowsze, może zabraknąć kilku przydatnych elementów wyposażenia. Warto wtedy zainwestować w kilka dobrej jakości produktów, które sprawią, że komfort przemieszczania się wzrośnie.

Redakcja autonaczas.net.pl

Dzielimy się zdobytym przez lata doświadczeniem i wiedzą o samochodach i motoryzacji. Znajdziesz też u nas wiele ciekawostek motoryzacyjnych i porad dotyczących lifestyle'u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kosmetyki do samochodu

Jesteś zainteresowany reklamą?