autonaczas.net.pl

Blog tematyczny o motoryzacji i lifestyle'u

Lifestyle

SEAT i CUPRA dla firm w niskiej racie

SEAT i CUPRA dla firm w niskiej racie

Pragnieniem wielu osób jest wyjechanie z salonu nową CUPRĄ czy SEAT-em, jednak nie każdego stać na kupno takiego auta. Z pomocą przychodzi leasing samochodu. Coraz więcej osób korzysta z takiej usługi finansowania kupna samochodu osobowego bądź dostawczego.

Dlaczego warto postawić na leasing auta?

W przypadku nowoczesnego finansowania kupna samochodu miesięczne raty są znacznie niższe aniżeli w przypadku standardowego leasingu. Mowa tutaj o opcji, która wygląda tak, że opłaca się miesięczny abonament za korzystanie z auta. Po paru latach można wymienić CUPRĘ na nową z nową umową bądź ją wykupić, co jest bardzo cenionym rozwiązaniem. Umowę najczęściej zawiera się na 3 bądź 4 lata. Okazuje się, że jedną z podstawowych zalet leasingu jest możliwość obniżenia wysokości zobowiązań podatkowych. Przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów różnego rodzaju wydatki, które związane są z leasingowanym autem. Mowa tutaj o sytuacji identycznej, jak na przykład w przypadku wprowadzenia auta do majątku firmowego. Nie występują wtedy jakiekolwiek ograniczenia kwotowe, co jest bardzo cenione przez przedsiębiorców. Co istotne, na możliwość rozliczania kosztów uzyskania przychodów dobrze też zwrócić uwagę wybierając między kredytem a leasingiem. W przypadku leasingu kosztem jest cała rata leasingowa. Natomiast jeśli mowa o kredycie, kosztem są wtedy odsetki. Jak się okazuje, spłaty samego kapitału właściciel firmy nie może rozliczyć w kosztach bezpośrednio, lecz może tego dokonać dzięki odpisom amortyzacyjnym. Leasing samochodu jest coraz popularniejszy. Przepięknym samochodem jest CUPRA, która jest w ofercie wielu firm leasingowych.

Kalkulatory leasingowe

Warto zauważyć, że leasing to rozwiązanie szczególnie opłacalne przy droższych pojazdach, których wartość przekracza 80 tysięcy złotych. Świetnym przykładem jest tutaj CUPRA. Jeżeli prowadzi się swoje przedsiębiorstwo, warto postawić na optymalizację kosztów. Coraz częściej wykorzystywany jest kalkulator leasingowy. Dzięki niemu można szybko dokonać obliczeń. Jeżeli celem kupna jest nowy Seat, warto skorzystać z kalkulatora leasingowy, który dostępne jest na stronie internetowej. Dzięki niemu można porównać oferty leasingu na wynajem długoterminowy, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków. Nie powinno nikogo dziwić, iż prowadzenie własnego przedsiębiorstwa transportowego jest wymagające. Bardzo istotną kwestią jest w tym przypadku kupno następnego pojazdu. W wielu przypadkach jest to na zasadzie naturalnej konsekwencji rozwoju działalności gospodarczej. W wielu przypadkach trudnością w rozbudowie firmy jest fakt, iż kupno pojazdu ciężarowego to w wielu przypadkach koszt nawet kilkuset tysięcy złotych. Z pomocą jednak przychodzą przedsiębiorstwa oferujące leasing pojazdu. Z takiego rozwiązania korzystają ludzie z całego świata. Możliwe jest posiadanie nie tylko samochodu ciężarowego, ale też osobowego. Zanim jednak podejmie się jakieś kroki najlepiej skorzystać z kalkulatora leasingowego dostępnego na stronie internetowej. Dzięki niemu można sprawnie i szybko dokonać wszelkich istotnych wyliczeń oraz symulacji. Na samym początku trzeba dowiedzieć się, czym w zasadzie jest leasing, Mowa tutaj o zewnętrznej formie finansowania pozwalającej skorzystać z konkretnego dobra w zamian za uiszczanie cyklicznej, przeważnie miesięcznej opłaty. W Polsce pojawia się coraz więcej firm oferujących leasing pojazdu. Zawsze najlepiej stawiać na renomowane przedsiębiorstwo wyspecjalizowane w tym zakresie. Celem jest uzyskanie jak najlepszej oferty.

Udostępnij