autonaczas.net.pl

Blog tematyczny o motoryzacji i lifestyle'u

Motoryzacja

Lista najbardziej niezawodnych samochodów

Lista najbardziej niezawodnych samochodów

W obecnych czasach na polskich drogach można znaleźć bardzo wiele zróżnicowanych marek oraz modeli samochodów. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej, a także sprawdzić, które z nich charakteryzują się najwyższym poziomem niezawodności.

Raport niezawodności

Lista niezawodnych samochodów powstaje na podstawie zgłoszeń o awariach pojazdów, które sprawiają, że dalsza podróż pojazdem staje się niemożliwa. Zestawienie tworzone jest na podstawie zgłoszeń kierowców i ma bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o analizowanie jakości pojazdów jeżdżących po drogach. W raporcie uwzględniono podział na różne grupy pojazdów, dzięki czemu jest on bardziej obiektywny.

Samochody klasy mini

Pierwszą grupą pojazdów, które zostały uwzględnione w raporcie niezależności, są samochody klasy mini. Są one uznawane za jedne z najmniejszych pojazdów poruszających się po drogach. Wśród samochodów klasy mini za niezawodny pojazd uznaje się Toyotę Aygo, który charakteryzuje się najmniejszą liczbą usterek na przestrzeni lat. Oprócz tego na uwagę również zasługuje Hyundai i10. Jego awarii także było niewiele na przestrzeni lat.

Samochody klasy aut małych

Kolejną grupą pojazdów, która została wzięta pod uwagę podczas tworzenia raportu, są samochody klasy aut małych. Wśród nich za niezawodny można wskazać przede wszystkim taki pojazd jak Audi A1. Jest to samochód w dużej mierze bezawaryjny, a liczba jego usterek na przestrzeni lat jest dość niska. Oprócz tego pod uwagę wzięto także taki pojazd jak Citroen C3, który również charakteryzuje się dość wysokimi parametrami jakościowymi.

Samochody klasy niższej średniej

Wśród różnych podziałów marek samochodów można wskazać także klasę niższą średnią. Samochodem kompaktowym, który znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu niezawodności, jest Audi A3. Statystyki dotyczące Audi A3 obejmują mniej niż jedną awarię na tysiąc rocznie. Na wysokim miejscu w statystykach można znaleźć także taki pojazd jak BMW X1, który również jest uznawany za dość mało awaryjny. Warto w niego zainwestować, jeśli poszukuje się pojazdu z grupy samochodów kompaktowych.

Samochody klasy średniej

Najbardziej niezawodne samochody można znaleźć także w klasie średniej. Wśród bezawaryjnych modeli pojazdów w tej klasie można wskazać przede wszystkim Audi A4, ale także Audi A5, które należy do tej samej grupy pojazdów. Oprócz tego uwagę należy zwrócić również na samochody marki BMW, które prezentują się nieco gorzej, jednak wciąż charakteryzują się wyjątkową niezawodnością.

Samochody klasy wyższej średniej

Raport niezawodności pojazdów obejmuje także samochody klasy wyższej średniej, które są uznawane za pojazdy premium. Wśród nich można wskazać w szczególności Audi A6, który cechuje się najwyższym poziomem niezawodności. Jednak w rankingu najlepszych samochodów klasy wyższej średniej można wskazać także BMW serii 5 oraz taki pojazd jak Mercedes GLE. Lista modeli w tej klasie jest dość krótka, jednak samochody znajdujące się w rankingu mogą pochwalić się bardzo dobrymi wynikami bezawaryjności.

Udostępnij