Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś

Kosmetyki do samochodu – rodzaje i zastosowanie

27 lipca 2022 Kosmetyki do samochodu

Kosmetyki do samochodu mogą być dla początkujących kierowców prawdziwym wyzwaniem. Na rynku jest ich wiele rodzajów, a chemia samochodowa potrafi zaskakiwać różnorodnością. Każdy samochód, nawet starsze modele mają potencjał na duży powiew świeżości. Sprawdź jakie kosmetyki użyć do pielęgnacji samochodu!

Pielęgnacja zewnętrzna

Szampony samochodowe

Czyszczenie samochodu po zewnętrznej stronie jest bardzo ważne. Oprócz zachowania czystości i świeżego wyglądu zachowuje dobrą kondycję lakieru oraz chroni przed korozją. 

Kosmetyki do samochodu, które są wybierane najczęściej to szampony samochodowe. Powinny stanowić niezbędne wyposażenie, każdego właściciela pojazdów. Dzięki nim z pewnością będziemy mogli na bieżąco usuwać zabrudzenia z naszego samochodu. Specyfik należy zmieszać w odpowiednich proporcjach z wodą, zgodnie z instrukcją na opakowaniu. 

Woski

Wybierając odpowiednie kosmetyki do samochodu, z pewnością chcemy jak najdłużej zachować czystość i połysk naszego lakieru. Dlatego świetnym rozwiązaniem do tego celu będzie wosk. Jest to zaraz po szamponach drugi najczęściej wybierany specyfik do pielęgnacji pojazdu. Tworzy barierę ochronną na całej powierzchni samochodu. Dzięki niemu auto zachowuję przez dłuższy czas czystość oraz połysk a lakier jest bardziej odporny na zarysowania. 

Spraye do czyszczenia felg

Przy pielęgnacji samochodu nie możemy zapomnieć o czyszczeniu felg. Łatwo się brudzą od pyłu i kurzu na drodze, dlatego ich częste czyszczenie specjalnymi specyfikami pozwoli nadać im odpowiedni wygląd i czystość. Środki do tego przeznaczone są to zwykle preparaty w sprayu. Użycie sprayu w połączeniu ze szmatką bez problemu poradzi sobie z zabrudzonymi felgami. 

Pielęgnacja wewnętrzna

O auto warto dbać nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz. Czyste tapicerki i inne elementy wnętrza sprawią, że z pewnością nasza podróż samochodem będzie bardziej komfortowa. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do samochodu.

Skórzane tapicerki 

Czyszczenie tapicerki warto rozpocząć od określenia jej rodzaju. W przypadku, kiedy jest wykonana ze skóry, dobrym rozwiązaniem będzie zakup odpowiedniego balsamu. Wystarczy zaaplikować preparat raz na jakiś czas, aby wytworzyć ochroną warstwę, która nada blasku i świeżości. 

Tapicerki tkaninowe

W przypadku tego rodzaju tapicerki podstawą w jej czyszczeniu jest dokładne odkurzeni. Następnie przy użyciu specjalistycznych środków takich jak aerozole do tapicerki, przystąpić do czyszczenia na mokro. Kosmetyki do tapicerek tkaninowych zwykle występują w formie piany lub aerozolu. 

Elementy plastikowe

Zadbania w naszym samochodzie wymagają także wszystkiego jego elementy plastikowe. Na popularności coraz bardziej zyskują specjalne chusteczki do przecierania, dlatego ich wybór będzie naprawdę dobry. Inne preparaty to np. specjalne spraye, które po nałożeniu na szmatkę i przetarciu plastiku, nadają powierzchni blask i ochronę przed osadzaniem się kurzu.

ZASTEPCZE.AUTO

Redakcja autonaczas.net.pl

Dzielimy się zdobytym przez lata doświadczeniem i wiedzą o samochodach i motoryzacji. Znajdziesz też u nas wiele ciekawostek motoryzacyjnych i porad dotyczących lifestyle'u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kosmetyki do samochodu

Jesteś zainteresowany reklamą?