autonaczas.net.pl

Blog tematyczny o motoryzacji i lifestyle'u

Motoryzacja

Garaż 3 stanowiskowy – kiedy może się przydać?

Garaż 3 stanowiskowy – kiedy może się przydać?

Samochód ma prawie każdy. W rodzinie czasami nawet są dwa pojazdy, którymi poruszają się małżonkowie lub dorosłe dzieci. Dobrze jest trzymać auto w garażu, aby było bardziej bezpieczne. Dostępne są różnego rodzaju garaże, które można kupić gotowe lub wybudować. W jakich sytuacjach sprawdzi się garaż 3 stanowiskowy?

Domek jednorodzinny z garażem 3 stanowiskowym

Wiele osób decydując się na budowę domu, wybiera projekt z garażem. Jednak coraz częściej jest to garaż składający się z trzech stanowisk. Nie oznacza to wcale, że domownicy mają trzy samochody. Najczęściej jest to jeden lub dwa pojazdy, a dodatkowe miejsce jest przeznaczone na inne potrzeby. Miejsce garażowe jest doskonałym pomysłem na mały warsztat. Można także w nim przechowywać rowery, wózki i inne rzeczy sezonowe. Dobrym pomysłem jest także zrobienie spiżarni z garażu. Mężczyźni zajmujący się mechaniką pojazdową wybierają takie rozwiązanie, aby móc swobodnie naprawiać swoje auto i samochody znajomych czy rodziny. Jest to także doskonałym pomysł dla osób, których często odwiedzają zmotoryzowani goście.

Garaż 3 stanowiskowy przy budynku wielorodzinnym

W mniejszych miejscowościach wiele osób mieszka w budynkach wielorodzinnych. Często podwórka są dość obszerne i auta stoją na zewnątrz. W takich sytuacjach dobrym pomysłem jest kupno garażu z trzema stanowiskami. Wówczas na pewno zwolni się sporo miejsca na podwórku, a dodatkowo trzy rodziny będą miały możliwość trzymania samochodu pod dachem. Takie rozwiązanie sprawi, że podwórze będzie znacznie ładniejsze, a przy okazji znajdzie się miejsce do zabawy dla dzieci. Na stojące na zewnątrz samochody trzeba zawsze uważać, co powoduje, że dzieciaki nie mogą pograć w piłkę czy poganiać.

Jaki garaż wybrać?

Wybranie materiału do budowy garażu przede wszystkim będzie rzutować na koszty. Można skorzystać z gotowych projektów lub samodzielnie zdecydować, jak ma wyglądać garaż. Jednym z popularniejszych jest garaż murowany, który daje wiele możliwości konstrukcyjnych. Można wybrać dowolną wielkość i ilość stanowisk, a także wydzielić dodatkowe pomieszczenie na spiżarnię czy warsztat. Również pokrycie dachowe można dowolnie dopasować. Najczęściej wybierana jest papa termozgrzewalna, ale także na dachu można znaleźć blachę falistą lub niekiedy i blachodachówkę. Dość popularny jest także garaż drewniany, który najczęściej buduje się z drewna iglastego. W tym przypadku można również dowolnie zaprojektować wielkość i przestrzeń wewnątrz, a dodatkowo drewno doskonale izoluje, co powoduje, że auto nie jest narażone na korozję. Zdecydowanie najpowszechniejszym rozwiązaniem są garaże blaszane, które należą także do najtańszych. Najtańszy jest tak zwany blaszak, który wykonano z ocynkowanej stali. Montaż takiej konstrukcji jest również prosty i zazwyczaj garaż gotowy jest do użytku już w ciągu doby. Dobrze jest zabezpieczyć go na zimę i ocieplić ściany. Oczywiście ostateczny wybór należy dokładnie przemyśleć i sprawdzić wszystkie za i przeciw. Garaż musi być przede wszystkim praktyczny i użyteczny.

OPALOWO

Udostępnij